Blogy

Výukové dopoledne o cyklistice pro děti

V pátek 1.12 uspořádal spinning Josefa Kropáče společně s webem cyklotúry.cz zábavné dopoledne pro děti. Děti se mohly seznámit s historií jízdního kola pomocí půlhodinové prezentace. Během této prezentace se dozvěděly cenné informace o vývoji jízdného kola a současných trendech v cyklistice a cykloturistice. Sami si pak otestovaly jízdu na spinnerech. Pak měly za úkol namalovat obrázky s cyklistickou tématikou.

 

Veletrh Sport Life

Na brněnském výstavišti se od 10. do 13. listopadu 2017 uskutečnil již desátý ročník mezinárodního sportovního veletrhu SPORT Life. K vidění bylo mnoho, nicméně pro fandy do cyklistiky byl největším magnetem závod ve freestylu bmx, který se uskutečnil v hale G1. Zde je malá video ukázka, jak to v Brně vypadalo.

 

Jízdnímu kolu je 200 let

V letošním roce si připomínáme 200 let od vynálezu jízdního kola. Historici techniky přisoudili vynález jízdního kola německému baronu von Draisovi, jehož „běhací stroj“ byl veřejnosti poprvé představen v roce 1817. Od té doby šel vývoj jízdního kola svou vlastní cestou. Podívejte se na krátké video, které mapuje vývoj jízdního kola od roku 1817 až po současnost.

 

Spinning maraton v Brně

7. října proběhl ve sportovní hale FTVS MU v Brně čtyř hodinový Spinning maraton, kterého se zúčastnilo zhruba 90 sportovců z České republiky, Slovenska a Polska. Vše se událo pod vedením čtyř zkušených spinning prezentérů za doprovodu chytlavé motivační hudby. Akce měla také charitativní rozměr, neboť vybrané peníze šly na podporu nadace Debra, která poskytuje pomoc dětem trpícím kožní nemocí „motýlích křídel“. Spinning je sice dnes již svébytným skupinovým cvičením, ale pro cyklisty a cykloturisty může být vhodným posilovacím prvkem především v podzimním a zimním období.

 

Honza Galla o solar tripu do Astany

16. prosince v Hodoníně jsme byli svědky zajímavého a vtipného povídání Honzy Gally, který se svým kolegou Karlem Šebelou absolvovali v roce 2013 francouzský závod solárních kol Sun Trip. Dlouhá trasa vedla z francouzského Chambéry a končila v kazašské Astaně. Honza Galla s Karlem Šebelou najeli celkem 7804 kilometrů za necelých 47 dní a dojeli jako čtvrtí z 28 startujících. Pokud kliknete na Číst dál, uvidíte 15 minutovou ukázku z Honzova povídání, které proběhlo ve Spinning centru Josefa Kropáče.

 

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - blogy