Blogy

Aktuální fota z usazení lávky přes řeku Moravu

Včera 25.7 byla usazena ocelová mostní konstrukce přes řeku Moravu, která by měla spojovat slovenskou obec Kopčany s jihomoravskou obcí Mikulčice. Celá stavba se tak dostala do závěrečné fáze a hotovo by mělo být letos na přelomu října a listopadu. Zde jsou nejnovější fotografie celé stavby.

 


ocelová mostní konstrukce přes řeku Moravu

 

Rozhodli jste se přestěhovat do zahraničí?

Plánujete-li se přestěhovat do zahraničí za prací, novou láskou či poznáním, čeká vás mnoho zařizování. Počítejte s tím dopředu a zpříjemněte si tak první chvíle ve vašem novém domově. Na co se připravit a z čeho si naopak nedělat těžkou hlavu?

 

Cyklopouť Západní Čechy

Web cyklopoute.cz pořádá cyklistický zájezd po památkách Západních Čech. Cyklopouť Západní Čechy se koná od 9. do 18. srpna a organizátoři celé akce nabízejí ubytování, polopenzi, přepravu zavazadel, zdravotnický doprovod a cyklopoutnický dres. Další informace si pak můžete přečíst na plakátu celé akce. 

 

Víte, kde je jeden z nejkrásnějších kostelů na jižní Moravě?

Krásných kostelů na jižní Moravě je mnoho. Někomu si líbí nádherný Santiniho barokní chrám ve Křtinách, jiný nedá dopustit na další překrásný Santiniho svatostánek v Rajhradě. Já mám však pro vás jiný tip, který určitě stojí za prohlídku. Jedná se o kostel v obci Ladná nedaleko Břeclavi.

 


Kostel v obci Ladná

Výukové dopoledne o cyklistice pro děti

V pátek 1.12 uspořádal spinning Josefa Kropáče společně s webem cyklotúry.cz zábavné dopoledne pro děti. Děti se mohly seznámit s historií jízdního kola pomocí půlhodinové prezentace. Během této prezentace se dozvěděly cenné informace o vývoji jízdného kola a současných trendech v cyklistice a cykloturistice. Sami si pak otestovaly jízdu na spinnerech. Pak měly za úkol namalovat obrázky s cyklistickou tématikou.

 

Veletrh Sport Life

Na brněnském výstavišti se od 10. do 13. listopadu 2017 uskutečnil již desátý ročník mezinárodního sportovního veletrhu SPORT Life. K vidění bylo mnoho, nicméně pro fandy do cyklistiky byl největším magnetem závod ve freestylu bmx, který se uskutečnil v hale G1. Zde je malá video ukázka, jak to v Brně vypadalo.

 

Jízdnímu kolu je 200 let

V letošním roce si připomínáme 200 let od vynálezu jízdního kola. Historici techniky přisoudili vynález jízdního kola německému baronu von Draisovi, jehož „běhací stroj“ byl veřejnosti poprvé představen v roce 1817. Od té doby šel vývoj jízdního kola svou vlastní cestou. Podívejte se na krátké video, které mapuje vývoj jízdního kola od roku 1817 až po současnost.

 

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - blogy