Blog

Aktuální fota z usazení lávky přes řeku Moravu

Včera 25.7 byla usazena ocelová mostní konstrukce přes řeku Moravu, která by měla spojovat slovenskou obec Kopčany s jihomoravskou obcí Mikulčice. Celá stavba se tak dostala do závěrečné fáze a hotovo by mělo být letos na přelomu října a listopadu. Zde jsou nejnovější fotografie celé stavby.

 


ocelová mostní konstrukce přes řeku Moravu

 

Rozhodli jste se přestěhovat do zahraničí?

Plánujete-li se přestěhovat do zahraničí za prací, novou láskou či poznáním, čeká vás mnoho zařizování. Počítejte s tím dopředu a zpříjemněte si tak první chvíle ve vašem novém domově. Na co se připravit a z čeho si naopak nedělat těžkou hlavu?

 

Cyklopouť Západní Čechy

Web cyklopoute.cz pořádá cyklistický zájezd po památkách Západních Čech. Cyklopouť Západní Čechy se koná od 9. do 18. srpna a organizátoři celé akce nabízejí ubytování, polopenzi, přepravu zavazadel, zdravotnický doprovod a cyklopoutnický dres. Další informace si pak můžete přečíst na plakátu celé akce. 

 

Víte, kde je jeden z nejkrásnějších kostelů na jižní Moravě?

Krásných kostelů na jižní Moravě je mnoho. Někomu si líbí nádherný Santiniho barokní chrám ve Křtinách, jiný nedá dopustit na další překrásný Santiniho svatostánek v Rajhradě. Já mám však pro vás jiný tip, který určitě stojí za prohlídku. Jedná se o kostel v obci Ladná nedaleko Břeclavi.

 


Kostel v obci Ladná

Výukové dopoledne o cyklistice pro děti

V pátek 1.12 uspořádal spinning Josefa Kropáče společně s webem cyklotúry.cz zábavné dopoledne pro děti. Děti se mohly seznámit s historií jízdního kola pomocí půlhodinové prezentace. Během této prezentace se dozvěděly cenné informace o vývoji jízdného kola a současných trendech v cyklistice a cykloturistice. Sami si pak otestovaly jízdu na spinnerech. Pak měly za úkol namalovat obrázky s cyklistickou tématikou.

 

Veletrh Sport Life

Na brněnském výstavišti se od 10. do 13. listopadu 2017 uskutečnil již desátý ročník mezinárodního sportovního veletrhu SPORT Life. K vidění bylo mnoho, nicméně pro fandy do cyklistiky byl největším magnetem závod ve freestylu bmx, který se uskutečnil v hale G1. Zde je malá video ukázka, jak to v Brně vypadalo.

 

Stránky