Češi holdují cyklistice v zahraničí častěji než v minulosti. Více riskují a častěji se zraní

Čemu Češi masově holdují ve svém volném čase? Pokud vás napadlo pití piva na zahrádce milované hospůdky, v podstatě máte pravdu. V souvislosti se sportem však musí nutně zaznít cyklistika. O tom, že patří k nejrozšířenějším pohybovým aktivitám (údajně jí holduje cca 20 % české populace), nemůže být pochyb. Ještě zajímavější je fakt, že si stále častěji bereme kolo do zahraničí. S trendem bohužel souvisí i nárůst pojistných událostí. Podle pojišťoven za poslední rok stoupl počet zranění na kole zhruba o deset procent.

Lepší podmínky lákají náročnější turisty

V minulosti se cyklisté netěšil z ani zdaleka tak dobrých podmínek jako dnes. Nyní Čechy cyklistika v zahraničí láká ze dvou hlavních důvodů. Přitahují je krásy přírody a zároveň jim vyhovuje zázemí na mnohem vyšší úrovni, než jaké nabízí kempy a nocleh pod stanem.

 

 

Dnešní cyklistika jde ruku v ruce s wellness či gurmánskými zážitky. V zahraničí vyrůstají nové a zpravidla velmi kvalitní cyklostezky různých úrovní. Čeští milovníci cestování na bicyklu preferují Rakousko, Německo, Francii, Itálii a Švýcarsko. Mnozí však neváhají ani nad cyklovýletem napříč státy Balkánského poloostrova. I jejich úroveň je jinde než před lety.

 

A zatímco v minulosti tvořily většinu českých cyklistů jednotlivci a bezdětné páry, při pohledu na statistiky pojišťoven lze pozorovat rostoucí počet aktivních seniorů a rodin s většími dětmi.

Náklady na péči rostou, kvalitní pojištění je základ

Rostoucí náklady na zdravotnickou péči přiměly pojišťovny ke zvýšení limitů. Cestovní pojištění je nepsanou povinností především při cestování v zemích mimo EU, nicméně s ohledem na přijatelnou cenu si ho není od věci sjednat na dovolenou v rámci unie. Především na horách se může přihodit ledacos a mnohé položky (např. zásah horské služby) nejsou ze zdravotního pojištění hrazeny.

 

 

Při výběru pojistky nezapomeňte zohlednit rozsah plánovaných aktivit. Pokud v sedle trávíte většinu času mimo zpevněné cesty, bude se vám hodit připojištění na terénní cyklotratě v zahraničí.

Průměrně: 10 (1 hlas)
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.