Cyklistické věže v Hodoníně a Břeclavi

Cyklistické věže v České republice

V současné době slouží cyklistům výškové kolárny „Bike Tower“ již v šesti městech České republiky. Od letošního jara se pak cyklistické věže staví v dalších sedmi městech, takže se jedná v České republice o současný moderní trend, který se snaží přilákat cykloturisty na dráhy.

 


Bike tower v Hodoníně se staví hned u železniční stanice

Všechny věže jsou stejné

Všechny cyklistické věže jsou stejné. Jedná se o ocelovou prosklenou věž, která je vysoká 11 metrů. Celkem se do ní vejde 118 kol. Celý proces uložení kola je velmi snadný a nezabere více než půl minuty.

 


Cyklistická věž v Hodoníně bude v provozu již o prázdninách

Úschovna kol za 5 korun

Úschovna však není zadarmo, takže návštěvníci Hodonína nebo její obyvatelé si musí připravit 5 korun, tolik totiž vyjde uložení jednoho kola na 24 hodin. Zájemce o uložení jízdního kola dostanou po zaplacení parkovací lístek s čarovým kódem, který je potřeba si uschovat pro následné vyzvednutí. Na kole si můžete nechat veškeré příslušenství, protože při uskladnění kola nikdo jiný s kolem do styku nepřijde. Při vyzvednutí kola automat načte čárový kód z parkovacího lístku a kolo vydá, takže celý systém nepotřebuje lidskou obsluhu.

 


Vaše kola budou za 5 kč na den v bezpečí