Cyklotúra do rezervace Ranšpurk

Průběh trasy

Varianta A Lanžhot-Ranšpurk a zpět

Varianta B Břeclav-Pohansko-Ranšpurk a zpět

Varianta C Hodonín-Lanžhot-Ranšpurk a zpět

Charakteristika

Do přírodní rezervace Ranšpurk můžete vyjet na kole z Lanžhotu, Břeclavi nebo Hodonína. Všechny cesty z uvedených míst vedou po méně frekventovaných okresních silnicích a v samotné oblasti přírodní rezervace Ranšpurk je dobře udržovaná asfaltová cesta.

 


Cyklostezka u přírodní rezervace Ranšpurk 

Parametry trasy

Náročnost trasy: lehká

Délka trasy: varianta A 16 km, varianta B 36 km, varianta C 80 km

Zajímavosti na trase

Národní přírodní rezervace Ranšpurk

Národní přírodní rezervaci Ranšpurk najdete v nádherné oblasti soutoku dvou řek Moravy a Dyje. Je to úžasná lokalita, kde spatříte ještě lidskou civilizací nedotčené ukázky krásného lužního lesa. Tato část lužního lesa se zde nechala samovolnému vývoji. Jde o dva rozkošné malé ostrovy pralesního lesa s výměrou 40 hektarů. Celý areál je oplocen, ale cyklostezka vede kolem celého plotu, takže prales lze velmi dobře pozorovat i fotit.

 


Krásné scenérie lužního lesa 

Bažiny a mrtvá ramena

Ze svého jízdního kola můžete vidět zajímavý a rozmanitý svět lužního lesa. K vidění jsou zde zejména různé druhy listnatých stromů, které se u říčních koryt dobře uchytily. Dále zde uvidíte velké množství mokřad, bažin, tůněk a mrtvých ramen. Je to taková malá džungle, která nadchne každého, kdo rád pozoruje a fotí přírodu. Zvláště nádherné jsou místní bažiny, které zde hrají krásný koncert různých odstínů zelené barvy. Málo lidí ví, že bažiny a mokřady mají také v kalendáři svůj svátek. Tento svátek připadá na 2. února a slaví se na počest Ramsarské úmluvy, která chrání všechny močály, mokřady a bažiny na celém světě. Je to proto, protože právě mokřady jsou jedny z nejdůležitějších biotopů na naší planetě. Po cestě kolem bažin a mokřadů také potkáte malou kančí oboru, kde můžete bezpečně pozorovat kančí rodinku.

 


Po cestě potkáte celou řadu mrtvých ramen

Občerstvení

Dát si něco na zub můžete v malební obci Lanžhot. Doporučit možno skvělou Pizzerii Toscana, která se nachází hned naproti katolickému chrámu.

Adresa restaurace je:

Pizzerie Toscana
Kostická 6
Lanžhot
http://www.toscanapizzerie.cz/

Cykloservisy

Osvědčený cykloservis naleznete rovněž v obci Lanžhot. Jedná se konkrétně o cykloservis, který je součástí již jednou zmiňované pizzerie Toscana.

Adresa této prodejny a servisu je:

Pizzerie Toscana
Kostická 6
Lanžhot
http://www.toscanapizzerie.cz/

Ubytování

Ubytování za hubičku najdete v břeclavské ubytovně mládeže, kde jedna noc přijde na 235 korun.

Adresa ubytovny je:

Ubytování Domov mládeže Břeclav
Bří. Mrštíků 4, Břeclav
724 645 834
http://www.spsbv.cz/index.php/o-nas/domov-mladeze/ubytovani-verejnosti

Doporučené mapy

Mapy SHOCart 169 Slovácko – Hodonínsko.

 

 

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.