Cyklotúra Orth an der Donau-Vídeň

Průběh trasy

Orth an der Donau-Vídeň

Charakteristika

Cyklotrasa Ort an der Donau-Vídeň vede po Dunajské cyklostezce, která patří k nejkrásnějším v Evropě. Jedná se o rovinatou trať po krásné asfaltce.

Parametry trasy

Náročnost trasy: lehká

Délka trasy: 31 km

Zajímavosti na trase

Zásobní pole rafinerie v Lobau

Dunajská cyklistická stezka vede kousíček před Vídni přes zásobní pole v Lobau, které je součástí obří rafinerie, která sídlí ve Schwechatu. Je to jedna z největších a nejmodernějších vnitrozemských rafinerií v Evropě. Pohled z jízdního kola na všechny ty gigantické a obrovské tankové nádrže a spousty kilometrů potrubí vzbuzuje v člověku pocit, jak je de facto trpaslík oproti kolosálním nádržím. Hlavní rafinerie ve Schwechatu, která je na druhé straně Dunaje, pokrývá velkou část rakouské poptávky po ropných produktech. Její roční kapacita dosahuje neuvěřitelných 9,6 miliónů tun surové ropy. Rafinerie včetně zásobního pole v Lobau kudy vede Dunajská cyklostezka se dnes rozkládá na ploše 2,4 km čtverečních. To je například víc než plocha Monackého knížectví. Ropa zde přitéká ropovodem z přístavu v Terstu a každým rokem zde přiteče 8,2 miliónů tun ropy z 15 zemí. Většina ropy pochází z Kazachstánu a Libye. Skladovací kapacita rafinerie jsou rovněž gigantické. Celková kapacita včetně zásobníkových polí St. Valentinu a v Lobau činí celkem 3,4 miliónů m3 ropy. Dvě třetiny produkce pak tvoří palivo pro auta, kamiony, letadla, včetně vysoce kvalitních benzinů, nafty a leteckého paliva. 

 


Zásobní pole rafinerie v Lobau

Donauinsel aneb nuda pláž u Dunaje

Hned za zásobním polem obří rafinerie v Lobau vás čeká poněkud jiná podívaná. Jedná se o nudistickou pláž, která se rozprostírá hned u řeky Dunaj. Velikost pláže je 1 kilometr a jedná se o oficiální pláž s cedulemi. Zdejší vstup do vody je pozvolný a tu a tam také narazíte na schůdky. V okolí pláže je rovněž dost stromů a keřů. Pláž má docela dobré zázemí, mimo jiné zde najdete naturistické občerstvení, wc a půjčovnu lodiček. Nedaleko nudistické pláže je placené parkoviště. Pláž je vhodná pro opalování, sport a zábavu.

 


Když sjedete z Dunajské cyklostezky tak jste u Nuda pláže Donauinsel

Občerstvení

Zahnat menší hlad a uhasit žízeň můžete v baru Toni's Inselgrill u řeky Dunaj nedaleko nuda pláže.

Adresa restaurace je:

Toni's Inselgrill
Raffineriestraße
Vídeň

Cykloservisy

Cykloservis s prodejnou najdete v cykloservisu  Sator bike shop ve Vídni.

Adresa této prodejny a servisu je:

Sator bike shop
Böcklinstraße 104, 1020 Wien,
http://www.fahrrad-wien.co.at/

Ubytování

Ubytovat se můžete ve vídeňském kempu Camping Wien Süd.

Adresa kempu je:

Camping Wien Süd
Breitenfurter Straße 269
1230 Wien
http://www.wiencamping.at/en/camping-wien-sued/

Doporučené mapy

Donauradweg 1:125 000 Kompass

 

Průměrně: 5.5 (2 hlasů)
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.