Cyklotúra po Varšavě

Průběh trasy

Okruh městem Varšava. Cyklotúru můžete začít v kempu Camping 123, kde byl autor článku ubytován. Z kempu se můžete vydat k hlavnímu vlakovému nádraží, které stojí u nejznámější výškové budově ve Varšavě, kterou je Palác kultury a vědy. Od vlakového nádraží se pak můžete vydat směrem k centru města, kde je k vidění celá řada vládních a historických budov.

 


U hlavního vlakové nádraží se pne vysoký Pálac kultury a vědy

Charakteristika

Ve městě Varšava jsou vybudované moderní městské cyklostezky a cyklopruhy, které jsou dostatečné bezpečné pro jízdu na kolo po rušném městském provoze.

Parametry trasy

Náročnost trasy: lehká

Délka trasy: 20 km

Zajímavosti na trase

Katedrála sv. Jana

Top památkou Starého Města ve Varšavě je určitě pohledná katedrála sv. Jana. Je to jeden z nejstarších varšavských kostelů, který má novogotickou podobu. Katedrála byla postavena už na počátku 15. století na místě starého dřevěného kostela a novogotickou podobu dostala po druhé světové válce, kdy Varšava byla téměř srovnána se zemí. Uvnitř kostela si můžete prohlédnout i krásný renesanční náhrobek azovských vévodů z červeného mramoru. A tip na závěr, v kryptě kostela je taktéž náhrobek slavného polského spisovatele Henryka Sienkiewicze, který napsal nesmrtelný román Quo vadis.

 


Náhrobek azovských vévodů

Rynek Starego Miasta

Dalším tipem na krásné místo v hlavním městě Polska je Staroměstské náměstí (polsky řečeno Rynek Starego Miasta). Je to bezesporu nejhezčí a nepůsobivější varšavské náměstí. Samotné náměstí měří 90 na 73 metrů a z každého rohu náměstí vycházejí dvě ulice, které jsou neustále plné turistů. Uprostřed rušného obdélníkové náměstí je k vidění především krásná socha mořské panny, tzv. Syreny. Socha byla odlita už v roce 1855 a představuje symbol města. Na náměstí můžete rovněž vidět i zajímavý dokumentární film o rekonstrukci města, který se zde promítá několikrát denně.

 


Rynek Starego Miasta 

Občerstvení

Občerstvit se můžete v restauraci Kicia Kocia, kde se bez problémů najíte do 20 zlotých.

Adresa této restaurace je:

Kicia Kocia
Aleja Stanów Zjednoczonych 68,
Grochów, Warszawa

Cykloservisy

Opravit své kolo si ve Varšavě můžete v Serwisu Rowerowem

Adresa prodejny:

Aleja Wilanowska 238/240
00-001 Warszawa, Polsko

Ubytování

Ubytovat se můžete ve skvělém leč trochu starším kempu, který má označení Camping 123

Adresa kempu je:

ZAJAZD MAJAWA CAMPING 123
ul. Bitwy Warszawskiej 1920r. 15/17
02-366 Warszawa 
http://www.majawa.pl/
 

Varšavský kemp Camping 123

 

Doporučené mapy

Polsko na off-line mapách mapy.cz

 

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.