Cyklotúra Veľký Meder-Komárno

Průběh trasy

Veľký Meder-Zlatná na Ostrove-Komárno

Charakteristika

Cyklotrasa Veľký Meder-Komárno vede po rušné okresní cestě, na které je potřeba dávat dobrý pozor, aby vás neporazil žádný kamión. Žel avizovaná dunajská cyklostezka je v tomto úseku ve velmi špatném stavu, takže jediné řešení je, jet po okresní cestě.

Parametry trasy

Náročnost trasy: lehká

Délka trasy: 33 km

Zajímavosti na trase

Termální koupaliště v Komárně

Termální koupaliště v Komárně sice není moderní, zato zde nenajdete velké množství turistů. Koupaliště je vybudováno na ploše 2,5 hektarů a zdejší minerální voda má léčivé účinky na kloubové, revmatické a ženské choroby. V letní části areálu se nachází sportovní bazén, dva dětské bazény, bazén pro neplavce a dva sedací bazény s teplou vodou. V areálu střediska jsou rovněž plážové prostory, menší hřiště pro děti a sympatický minigolf. V části s celoročním provozem se nachází dvě sauny s ochlazovacím bazénem, sedací bazén s termální vodou, rehabilitační tělocvična i menší fitnes-centrum. Termální koupaliště v Komárně se nacházejí kousíček od malého, ale velice poklidného kempu. Pokud se v kempu ubytujete, máte vstup do termálního koupaliště zdarma.

 


Termální koupaliště v Komárně

Nádvoří Evropy v Komárně

         Hlavním turistickým magnetem Komárna je Nádvoří Evropy, což je pozoruhodné stavební dílo architektů z Ateliéru Evropa v Komárně. Na náměstí s rozlohu 6500 metrů čtverečních jsou budovy postavené ve stylizované formě a prezentují historickou architekturu, která je charakteristická pro jednotlivé rozmanité regiony Evropy. Na Nádvoří Evropy se můžete dostat buď přes bránu sv. Štěpána či přes bránu Bély IV. nebo přes bránu Marie Terezie. Ze strany vnitřního parku Zichyho paláce se pak nachází čtvrtá brána, která se pro změnu jmenuje Brána krále Matěje I., který byl s Komárnem úzce citově spojen. Brána je jednou z dominantních staveb nádvoří a svým neobvyklým tvarem a barvami připomíná budovy postavené za vlády krále Matěje I. Ve středu náměstí se nachází funkční kopie původní studny, která stála do roku 1878 na Hlavním náměstí. Na Nádvoří Evropy je dostatek laviček, které vás zvou, abyste jste se na chvíli posadili a obdivovali různé evropské architektonické styly.

 


Nádvoří Evropy v Komárně má nový háv

Občerstvení

Občerstvit se můžete v příjemné restauraci Čárda Bašta v Komárně.

Adresa této restaurace je:

ČÁRDA BAŠTA Okružná 271, BAŠTA VI. – oproti Lapidáriu (múzeum)
945 01 KOMÁRNO, SLOVENSKO
http://csarda.eu/web/sk/home-2/

Cykloservisy

Cykloservis s prodejnou najdete v cykloservisu Piko Bike v Komárně.

Adresa této prodejny a servisu je:

Piko Bike
Meštianska 3018, Komárno 945 05

Ubytování

Ubytovat se můžete v příjemném kempu Hotelu Panoráma v Komárně, ve kterém dostanete zdarma kartičku, která vám umožní navštívit Termální lázně.

Adresa kempu je:

Hotel Panoráma, Autocamping
COMORRA SERVIS, Športová 1, 945 01 Komárno
https://www.panoramakn.sk/site/index.php/sk/autocamping?lang=sk
 

Sprchy a záchody v campingu v Komárně

 

Doporučené mapy

Podunajská rovina Veľký Meder VKÚ 1:50 000

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.