Cyklotúry na Mallorce 1.

Cyklotúra Sóller-Valldemossa

Na tomto výletě zažijete adrenalinové stoupání do pohoří Tramuntana a úžasné vyhlídky na severní pobřeží Mallorcy.

Průběh trasy

Sóller-Valldemossa

 

Charakteristika

Cyklotrasa Sóller-Valldemossa vede po kvalitních asfaltových cestách, které využívají i motoristé, nicméně na Mallorce jsou řidiči k cyklistům velmi přívětivé a tolerantní, takže se netřeba obávat žádných konfliktů či problémů.

Zajímavosti na trase

Historická Valldemossa

Valldemossa je nádherné malé město, které má zhruba 2000 obyvatel. Patří mezi nejkrásnější a nejoblíbenější výletní místa na Mallorce. Městečko je známé tím, že zde několik měsíců pobýval polský hudební génius Frederic Chopin společně s francouzskou literátkou George Sandovou. Pro milovníky památek je potřeba zmínit zejména překrásný kartuziánský klášter, který spatřil světlo světa už v roce 1399. Z původních středověkých budov už dnes nic nestojí, protože klášter byl kompletně přebudován v 18. století. I tak je klášter stále krásný a fascinující. Klášter je přístupný veřejnosti, takže si v klidu můžete prohlédnout místní kapli, tiskárnu, lékárnu nebo pokoje, kde bydleli Chopin a Sandová. Dalším horkým tipem na prohlídku je blízký přístav Port de Valldemossa, který vás svou přívětivou atmosférou rovněž nadchne.

 

Pohoří Tramuntana

Pohoří Tramuntana očaruje všechny cyklistky a cyklisty. Nejvyšší kopec celého pohoří, které se nachází na severním pobřeží ostrova, je Puig Major, který dosahuje výšky 1 445 metrů nad mořem. Pohoří je dostatečně atraktivní a na první pohled působí divokým a nespoutaným dojmem, nicméně nikam to zde není příliš daleko ani příliš vysoko, což je milé a sympatické. Při jízdě na kole budete určitě obdivovat místní krajinu, která je obsypána vápencovými skalami a romantickými zákoutími. Ne náhodou byla tato čarokrásná oblast v roce 2011 zaspána na prestižní seznam kulturního a přírodního světového dědictví UNESCO.

 

Občerstvení

Během celé cyklotúry zajišťuje cestovní kancelář Na cesty.cz všem účastníkům iontové nápoje.

Cykloservisy

Cykloservis je součástí nabídky cestovní kanceláře Na cesty.cz, která nabízí drobné služby mechanika, zapůjčení kompresoru a nářadí.

 

Ubytování

Klienti jsou ubytování v tříhvězdičkovém hotelu Ayron Park, který se nachází v letovisku El Arenal, což je nádherné přímořské letovisko 7 kilometrů od letiště v Palmě.

Doporučené mapy

Každý klient dostane zdarma podrobnou mapu Mallorcy, kterou pro své cyklistické zájezdy speciálně vytiskla cestovní kancelář Na cesty.cz. Ke stažení jsou také speciální mapy na mobil, které jsou uzpůsobené jak pro iPhone tak pro Android.