Cyklovýlet pro zdatnější: Z Radotína na Karlštejn

Zřejmě nejhezčí, a rozhodně nejznámější český hrad Karlštejn rozhodně stojí za návštěvu. A neméně atraktivní je i jeho bezprostřední okolí – vždyť se nachází uprostřed Chráněné krajinné oblasti Český kras. Milovníci cykloturistiky si mohou vyrazit na výlet z Radotína. Ovšem upozorňujeme, že nejde o typický rodinný výlet. Terén je poměrně náročný, a je proto vhodný spíše pro zdatnější jedince.

Náročnější začátek…

Trikot propotíte hned ze startu, neboť trasa začíná prudkým stoupáním po červené turistické značce. Ta vás bude ostatně provázet až do cíle. Pokud čas od času seskočíte ze sedla a určité pasáže projdete pěšky, nemáte se za co stydět. Fyzicky zdatnější jedinci by však s trasou neměli mít velké problémy.

Přes les i vesnice

Většina cyklotrasy na Karlštejn vede v lese, ale projedete se i přes několik vesnic. Konkrétně Solopisky, Vonoklasy, Karlík či Mořinku. Po poslední zmíněné absolvujete táhlejší stoupání s odměnou v podobě krásného výhledu do krajiny. A pak už jen v pohodovém tempu lesem až ke Karlštejnu. Nejtěžší část cesty máte za sebou!

 

 

Užijte si Karlštejnsko v celé jeho kráse

Cyklovýlet na Karlštejn můžete pojmout jako jednodenní záležitost – ale když už budete na místě, měli byste si atmosféru malebného prostředí Českého krasu vychutnat plným doušky. Výlety v okolí Karlštejna jsou ještě zajímavější než samotná cesta. Nachází se zde množství pěších turistických tras i cyklostezek vedoucích například do Tetína, ke Koněpruským jeskyním, Berouna či Havlíčkova mlýna. A samozřejmě k vyhlášenému lomu velká Amerika zvanému též „Český Grand Canyon“.

Zřejmě nejromantičtější ubytování v Česku

Rozhodnete-li se setrvat, rezervujte si přímo ubytování na Karlštejně. Respektive v jeho blízkosti – budete mít všechny cyklotrasy jako na dlani. Skvělou volbou je romantický Hotel Mlýn Karlštejn vybudovaný v rekonstruovaném starobylém vodním mlýně.

 

Domů se šlape jedna radost

A co se týče cesty zpátky, je velmi příjemná a probíhá v poklidném tempu, vesměs po rovině. Vydejte se po cyklotrase č. 3. a držte se jí až do Černošic. Od těch je Radotín vzdálen pouhé 4 km, které absolvujete po štěrkové cyklostezce.

Průměrně: 10 (2 hlasů)
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.