Hledejte kešky na kole aneb geocaching v Mikulčicích

Kudy z nudy aneb geocaching v Mikulčicích

Pokud hledáte nějaké zajímavé tipy na výlety, tak Mikulčice jsou rozhodně skvělou volbou. Mikulčice se nacházejí 6 kilometrů od Hodonína a je to obec s dlouholetou vinařskou tradicí. Po obvodu vesnice se nachází okolo 200 vinných sklepů a búd. Pěkně malované sklepy najdete v uličkách U cihelny, U myslivecké chaty, Na dědině a Těšické búdy. Nejstarší búdy jsou dokonce z nepálené hlíny. Ze sedla kole se můžete pokochat pohledem nejenom na pitoreskní vinné sklepy, ale také na dřevěné vřetenové lisy z počátku 19. století, které jsou k vidění před některými staršími vinnými sklepy.

 


Vinné sklepy v Mikulčicích

Mikulčická legenda

Již ve vinařských ulicích si můžete všimnout informačních tabulí, které referují o zdejší legendě, která se jmenuje Fanoš Mikulecký. Jedná se o skladatele lidových písní. Složil jich celkem 200 a mezi nejznámější jeho písně patří Vínečko bílé nebo Mikulecká dědina. Jeho rodný dům stojí u cesty, která vede do Archeologického naleziště na Valech.

 


Rodný dům Fanoše Mikuleckého

Archeologické naleziště Mikulčice-Valy

Od rodného domu Fanoše Mikuleckého se můžete vydat do Archeologického naleziště Mikulčice-Valy, kde může začít váš geocaching. Hlavním magnetem rozsáhlého areálu bude však nejprve Památník Velké Moravy, ve kterém je vystavena celá řada cenných archeologických nálezů a předmětů denní potřeby. Pokud absolvujete celou prohlídku s odborným výkladem, pak se již můžete vydat hledat kešku. Kešku můžete hledat na souřadnici N 48° 48.312 E 017° 05.294.

 


Archeologický areál v Mikulčicích 

Další výlety s hledáním kešek

Věříme, že se vám tento tip na výlet do Mikulčic líbil. Další skvělé tipy na výlety spojené s hledáním kešek pak můžete najít na webu https://www.venkazdyden.cz/

 

 

 

 

 

 

 

Průměrně: 10 (1 hlas)
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.