Nová Arcibiskupská cyklostezka

Bezpečnost především

Hlavní přidanou hodnotou této nové cyklostezky bude především bezpečnost, protože na silnicích prvních a druhých tříd je čím dál tím více pro cyklisty nebezpečno. Chtějí-li v současné době cyklisté jet z Kroměříže do nedalekých Postoupek a dál směrem k Olomouci, musejí jet po velmi frekventované silnici první třídy, do které navíc ústí sjezd z dálnice. Jet na kole po silnici, na které je každý den velmi hustý provoz, je krajně nebezpečné a také otravné. To by se však mělo v roce 2019 změnit. Kroměříž totiž připravuje výstavbu zbrusu nové cyklostezky, která propojí Kroměříž s Olomoucí.

 


První úsek by měl vést z Kroměříže do Bezměrova a Kojetína

Arcibiskupská cyklostezka bude měřit 45 km

Trasa mezi Kroměříží a Postoupkami má být jedním z prvních budovaných úseků Arcibiskupské cyklostezky. Ta bude dále pokračovat přes Kojetín a Tovačov až do hanácké metropole Olomouce. Celkem se bude jednat o 45 kilometrů nové cyklostezky. Celá cyklostezka povede příjemným rovinatým terénem, takže cykloturista se může těšit, že se bude během jízdy na kole kochat výhledy na lužní lesy, jezera a celou řadu krásných církevních památek.

 


Z Arcibiskupské cyklostezky budou krásné výhledy na lužní lesy

Kdy bude hotovo?

Celý úsek Arcibiskupské cyklostezky nebude hotov samozřejmě hned. V roce 2019 by měl být hotov úsek mezi Kroměříží a Kojetínem. Úsek za Kojetínem směrem na Tovačov a Olomouc bude zřejmě vybudován později. Na tomto úseku jsou totiž plány pouze na papíře.

 

 

Průměrně: 10 (2 hlasů)
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.