Recenze brašny na nosič Back-Roller City

Černá barva se nezašpiní

Na začátek zmiňme opět barevné provedení výrobku. V této sadě nabízí firma Ortlieb brašny v červeném, bílém a černém provedení. Pro tentokrát jsem sáhl po černé barvě, což je univerzální barva, která se hodí téměř ke každému kolu. Výhoda černé barvy je bezesporu v tom, že na černé brašně nelze vidět tolik nečistota a špína. Nevýhoda černé je pak v bezpečnosti na silnici, protože černá barva nelze tolik vidět jako ostatní barvy. Bezpečnostní prvky v podobě reflexních ploch však na brašně samozřejmě jsou, takže cyklista s těmito brašnami nemusí rozhodně za setmění panikařit.

 


Na černé barvě nejde vidět tolik špína

Vnitřní obsah s jednoduchým zavíráním

Uvnitř brašny je dostatek místa, nicméně nepočítejte s žádným organizérem. Velkým plusem tohoto výrobku je jednoduché a velmi snadné zavírání. Brašny se zavírají pomocí rolování a po stranách brašen se jednoduše zacvaknout. Dalším plusem je naprostá ochrana proti vodě i v těch největších lijácích. Systém připevnění na nosič je také naprosto snadný. Postačí napoprvé nastavit zadní upevnění a háček a pak už pokaždé je jen položit a drží na jakémkoli druhu nosiči. Odolnost brašen zvyšují zpevněné rohy a 3D svařování jednotlivých panelů brašny.

 


Brašny Back-Roller City se uzavírají rolovacím systémem 

Celkové hodnocení

Brašny Back-Roller City jsou spíše pro dojíždění do práce nebo na menší nákupy. Nezklamou vás ani na menší výlety. Výhodou je lehkost a nepromokavost výrobku. Dalším plusem je rychlé a pohodlné zapínání na jakýkoli nosič. Povrch brašny je pěkně hladký, takže na čištění a údržbu je to perfektní materiál. Nevýhodou pouze je, že se brašna Back-Roller City nedá spojit s brašnou Rack Pack. Součástí výrobku není rovněž popruh. Brašny Back-Roller City jsou spíše levnější variantou cyklistických brašen firmy Ortlieb pro městskou cyklistiku. Ideální brašna na kolo do práce nebo školy či na nákup či převážení lehčích věcí. 

 


Brašna drží na nosiči pomocí dvou háčků a spodního zobáčku

Technické informace

Na závěr ještě pár technických informací. Objem brašen je 40 litrů. Systém zavírání je rolovací a celková hmotnost je 1520 gramů. Cena obou tašek je v prodejně Azubu za 2390 korun. Celkové rozměry výrobku jsou 42 x 32/23 x 17 (v x š x h).

 


Brašny Brašny Back-Roller City sedí na jakýkoliv typ nosiče

Náhradní díly k brašnám Ortlieb

V prodejně Azub najdete rovněž i náhradní díly, které se vám mohou hodit, když vám na brašnách Ortlieb po několika letech používání například odejdou háky s madlem nebo vložky do háků. Tímto způsobem můžete životnost brašen prodloužit o další roky krásného cyklocestování.

 


Brašny Back-Roller City mají skvělý hladký materiál na údržbu

 

 

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.