Recenze brašny Ultimate 6S Classic

Ultimate 6S Classic

Řídítková brašna Ultimate 6S je vyrobena z velice kvalitního a odolného vodotěsného materiálu, přičemž jednotlivé díly jsou k sobě svařeny 3D technologií. Už tento fakt zaručuje vysokou kvalitu brašny a jeho dlouhou životnost, což mohu ze své cykloturistické praxe jen potvrdit, protože ostatní brašny firmy Ortlieb ze stejného materiálu mi již nějaký pátek dobře slouží. Objem brašny je 5 litrů, což sice není mnoho, ale zcela postačí pro jednodenní nebo víkendové cyklistické výlety. Víko brašny má navíc průhlednou plochu, pod kterou lehce dáte papírovou mapu nebo chytrý telefon, který můžete při jízdě velmi snadno ovládat. Tento prostor se může pochlubit velikostí 21 x 12 cm a je zcela voděodolný.

 


Během jízdy na kole můžete sledovat mapu pod průhlednou plochou

Verze S

Ultimate6 je provedena ve velikosti S, což zaručuje objem 5 litrů. K dispozici jsou však i brašny s obsahem 7 nebo 8,5 litrů, do kterých pochopitelně vejde více věcí. Brašny ve verzi S se prodávají v červeném, modrém, černém a žlutém provedení.

 


V brašně je místo pro základní věci, které během výletu potřebujete mít po ruce

Uchycení Ultimate 6S Classic

Připojení k řídítkům je velmi jednoduché a potřebujete k tomu pouze jeden imbusový klíč. Adaptér v černém provedení připevníte ocelovým pogumovaným lankem, který na řídítkách drží spolehlivě.

 


Černý adaptér připevníte k řidítkům pomocí ocelového lanka

Brašna lze i zamknout

Víko brašny i její připojení k řídítkům je zamykatelné, což je určitě velká výhoda celého výrobku. Zamykatelný adaptér na řídítka je pak vybaven dvěma klíči. Pokud se však nechcete spoléhat na toto bezpečností opatření, klidně si brašnu můžete vzít s sebou na rameno do restaurace nebo muzea, protože brašna je vybavena odepínatelným popruhem. Ještě zbývá pár slov o vnitřku brašny. Když si brašnu otevřete, uvidíte vnitřní organizér na zip s karabinkou na klíče a ventilační průduchy ve víku, které jsou zde proto, aby nedovolovaly přehřátí chytrého telefonu nebo GPS. Zepředu je brašna vybavena reflexní plochou. Na adaptéru je rovněž malá odrazka pro případ, že jedete na kole bez brašny.

 


Brašnu lze i zamknout

Celkové hodnocení

Brašna Ultimate 6S Classic je lehká a příjemná cyklistická brašna, která je 100 procentně nepromokavá, což je její hlavní přidaná hodnota. Všechny věci v této brašně vám zůstanou suché, i když bude intenzivně pršet.

Při testování brašny Ultimate jsem zjistil, že tento výrobek pro cykloturistiku řeší některé neduhy tuzemských ale i zahraničních konkurentů. Nejprve je potřeba ocenit, že brašna je pevně spojena s řídítky, takže nedochází k nechtěnému a pro jezdce nepříjemnému třesení, nebo protáčení brašny směrem dolů. Navíc je její upínací mechanismus doplněn bezpečnostním zámkem s uzamykáním brašny. Můžete ji použít i v kombinaci s Klick Fix systémem, takže je možné ji upevnit kupříkladu na skládacích kolech značky Dahon, což se některým může hodit. Do brašny můžete vložit chytrý telefon nebo malý tablet a při jízdě ho můžete pohodlně ovládat.

Model Ortlieb Ultimate 6M Classic má víko, které se uzavírá na černé magnety místu druků, což zaručuje bezproblémové otevírání brašny i během jízdy. Otáčením magnetů si nastavíte přítlačnou sílu. Na víku je rovněž malé černé poutko, které se dá zamknout, a tak je na jízdním kole zamčená nejenom brašna ale i víko. V případě, že brašnu nechcete na kole nechat, si na brašnu můžete připnout popruh, který je součástí balení a vzít si brašnu do restaurace nebo muzea. Vodotěsný mapník nebo vodotěsné obaly na mobil/GPS či mp3 přehrávač jsou uchyceny na háčky, takže se s nimi velmi dobře manipuluje.

To, co mi na brašně trochu chybí, je možnost uchycení cyklistické láhve, což by celou brašnu ještě přivedlo k úplné dokonalosti. Tuto variantu jsem ve výrobcích firmy Ortlieb zatím neviděl, ale snad v dalších letech bude taková brašna na řídítka k dispozici.

Brašna Ortlieb Ultimate 6M Classic je sice dražší než podobné výrobky od jiných značek, ale v případě brašen Ortlieb se vyplatí investovat, protože vám vydrží opravdu velmi dlouho. Navíc od tohoto německého výrobce máte na tento výrobek 5letou záruku.

 


Brašna Ultimate 6S Classic je opatřena popruhem k nošení přes rameno

Technické informace

Závěrem ještě pár technických informací. Brašna je vhodná pro řídítka o průměru až 31,8 mm. Objem brašny je avizovaných 5 litrů. Cena tašky je v prodejně Azubu k dispozici za 1890 korun.

 


Model Ultimate 6S Classic je lehký elegán, který oceníte zejména v dešti

 

 

 

 

Průměrně: 7.5 (2 hlasů)
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Komentáře

Brašna je sama o sobě- jako všechny výrobky firmy- kvalitní. Chybějící držák na láhev je diskutabilní, tak jako uchycení brašny na řídítka. Ze zkušenosti je uchycení jakékoliv brašny na řídítka nevýhodné kvůli neúměrně vysokému těžišti. Rychlejší změna směru při objetí nenadálé překážky je problematická- při případné plné 0,5l-ové láhvi ani nemluvě.. Já upřednostnil raději lehký jednoduchý nosič přímo nad př.kolo a manipulace je neskutečně lepší a pohotovější- bez nebezpečí příp.pádu

Dobrý den, tak jezdím už moře let s různými brašnami na řidítka a ještě nikdy jsem neměl havárku nebo nějakou kolizi. Nicméně to umístění bidonů na jízdním kole mě zajímá a sháním všechny možné nápady, takže když tak nahrajte prosím foto Vašeho uchycení, rád se na to podívám s pozdravem p.šebesta