Recenze vodotěsné podsedlové brašny ORTLIEB Saddle-Bag

Technické informace

Vodotěsná podsedlová brašna ORTLIEB Saddle-Bag je kvalitní podsedlová brašna o objemu 1,6 litrů. Do brašny tak dáte kupříkladu zámek na kolo, náhradní gumu, pumpičku, nářadí, lepení nebo velkou svačina či pláštěnku. A to vše je voděodolně uzavřeno pomocí jednoduchého rolovacího systému. Nemusíte tedy mít obavu o své věci ani v případě velkého deště. K dispozici jsou ještě brašny o objemu 4,1 či 2,7 nebo 0,6 litrů

 


Brašna ORTLIEB Saddle-Bag se pohodlně otevírá

Praktický upínací mechanismus

Brašna má velmi praktický upínací mechanismus, který je na "zacvaknutí". Jedna část zůstává na sedle a druhá je součástí brašny. Brašna má ještě na přední části černý pásek se suchým zipem k upevnění kolem sedlové trubky. Objem brašny je 1,6 litrů a celková hmotnost činí pouhých 220 gramů. Vodotěsnou podsedlovou brašnu ORTLIEB Saddle-Bag pořídíte za cenu 1090 kč. Brašnu si můžete zakoupit v prodejně Azub, která sídli v Uherském Brodě. 

 


Brašna ORTLIEB Saddle-Bag má objem 1,6 litrů

Barevné provedení

Brašna je v červeno černém provedení, které je na trhu velmi žádané. Další barevné provedení brašny je v šedo černé variantě nebo zeleno černé. Na celý barevný repertoár brašen se můžete podívat na web firmy Azub. Dále jsou zde k dispozici oka, která slouží k uchycení k jiné brašně. Výrobce rovněž nezapomněl na otevřený proužek, do kterého lze zacvaknout červená blikačka.

 


Brašnu rychle vycvaknete nebo zacvaknete

Hodnocení

Výhody

Mezi hlavní výhody brašny ORTLIEB Saddle-Bag je její pohodlný přístup ke všem věcem. Do brašny s objemem 1,6 litrů naskládáte bez problémů základní věci na opravu jízdního kola. Navíc jsou tyto věci dobře chráněné před vodou, takže na brašnu nemusíte dávat žádný další extra obal proti silnému dešti. Brašna má napohled příjemný design a barevné provedení v červené barvě a dalšími reflexními prvky je navíc dobrým bezpečnostním prvkem. Velkým plusem je, že brašna nemá žádné zipy, které se dost často na levnějších brašnách kazí. Zde k otevření stačí jeden pásek na zacvaknutí.

 


Brašna se ještě připevní suchým zipem k sedlové trubce

Nevýhody

Příliš velkých nevýhod jsem na brašně ORTLIEB Saddle-Bag neshledal. Vzhledem k vyšší ceně této brašny mám pouze obavu před krádeží této brašny. Možná do budoucna by chtělo ještě zapracovat na nějakém zabezpečení brašny proti krádeži.

 

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.