Ubytování v Hlohovci

Rozhodli jste se strávit dovolenou nebo víkend v jedné z nejkrásnější oblasti republiky, na Jižní Moravě? Aby váš pobyt byl co nejpříjemnější, vyplatí se vybrat si ubytování, které nabízí jak maximální komfort, tak i další výhody. A právě ubytování v Hlohovci jich poskytuje hned celou řadu.

 

Obec Hlohovec leží na turisticky strategickém místě v Lednicko-valtickém areálu, v centru oblasti zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. V pohodlném dosahu se tu dá za příznivé ceny navštívit především pozoruhodné, někdejší rekreační sídlo Lichtenštejnů - původně středověký, později v renesančním a nakonec v anglickém gotickém stylu přestavěný zámek Lednice, v němž zůstala pro návštěvníky zachována velká část původního vybavení. K návštěvě lze doporučit i k zámku přiléhající skleník plný tropických i dalších rostlin, krásný park, jedinečný Minaret a v neposlední řadě umělou zříceninu zvanou Janův hrad.

 

Podobně výjimečné a z Hlohovce rovněž skvěle dostupné jsou Valtice, jimž dominuje zámek barokního slohu, dříve rodinné sídlo Lichtenštejnů. Za pozornost ve Valticích rozhodně stojí také kaple přimykající se k zámku a kostel Nanebevzetí Panny Marie (jeden z největších na jižní Moravě!), ale i samotné město. Jeho atmosféra a architektonický soulad vás na okamžik přenesou o několik staletí zpět.

 


Hraniční zámeček v Hlohovci 

 

Lednice a Valtice nepochybně celé oblasti vévodí, areál je ovšem protkaný nemalým množstvím dalších pozoruhodných, drobnějších staveb - loveckých zámečků, malých chrámů (mezi nimi vyniká Apollonův chrám v antickém stylu, umístěný na břehu rybníka), vyhlídek,kaplí či sousoší, které vás uchvátí svou klasickou krásou. Tento komplex staveb poskytuje přímo pastvu pro oko, ve spojení s čistou a příjemnou přírodou i pohodlnou relaxaci. Hned několik památkově chráněných objektů se navíc nachází také v samotné obci Hlohovec.

 

Nechat se unášet architektonickými skvosty není jedinou možností, jak trávit v Hlohovci a okolí čas dovolené. Ideálním zpestřením vašeho pobytu se může stát pěší turistika nebo cykloturistika. Skvělá dostupnost a příznivost podmínek k vykonávání těchto aktivit je dalším důvodem, proč zamířit právě do Hlohovce. Oblast Lednicko-valtického areálu se totiž pyšní vysoce kvalitními cyklotrasami a turistickými stezkami, zvanými podle původních majitelů panství Lichtenštejnské. Ty jsou značně rozmanité a dosahují celkové délky přes 90 kilometrů, takže si jich užijí i náročnější sportovci. A pokud patříte mezi příznivce přírody, nepochybně vás nadchne bohatý lesní komplex se vzácným rostlinstvem a soustava lednických rybníků, obývaných množstvím vodního ptactva.

 

Na své si tak v Hlohovci a jeho okolí přijdou všichni návštěvníci: milovníci klidněji trávené dovolené v příjemném prostředí, obdivovatelé kulturních památek i sportovní nadšenci. Specialitou kraje je pak víno. Obzvlášť Valtice jsou přímo rájem pro jeho milovníky. Ostatně sídlí zde veřejná degustace Salonu vín České republiky, hosté tak mohou po celý rok ochutnávat víno v důmyslném systému několika desítek sklepů, a to je samo o sobě velice příjemným zážitkem.

 

Při hledání nejvhodnějšího místa k trávení dovolené nelze opomenout, že kromě všech již uvedených nabízí právě ubytování v obci Hlohovec další nesporné plus, a tím jsou výrazně nižší ceny než jinde v oblasti, kupříkladu v obci Lednice či ve Valticích. Ovšem při zachování všech ostatních výhod! Hlohovec je zkrátka místo nesmírně přátelské ke svým návštěvníkům, z nichž mnohé rádo vítá i opakovaně.

 

Jestliže chceme zvolit to nejvýhodnější a nejpříjemnější ubytování na jižní Moravě, vyberme si ubytování na místě, kde budeme mít vše pohromadě, a které nás navíc obklopí příjemnou charakteristickou atmosférou - v srdci Lednicko-valtického areálu, v Hlohovci. Když se řekne "ubytování jižní Morava", říkáme my a naši návštěvníci ubytování Lednicko-valtický areál, ubytování Hlohovec.

 

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.