Zdraví prospěšné důsledky jízdy na kole

V dnešní době se je možné prakticky všude setkat s nářky různých slavných lékařských odborníků nad tím, jak nezdravým způsobem žije česká populace. Je přitom lhostejné, jestli se jedná o mladou či starší generaci. Obezita a sedavý styl života nachází svůj odraz v celé řadě nebezpečných onemocnění, která často výrazně zkracují život konkrétního člověka. Namítnete, že dnes nemá většiny lidí čas na to, aby sportovala a pohybem zlepšila své zdraví? Co takhle zkusit vyrazit do práce na kole? Jízda na kole má totiž prokazatelný pozitivní efekt na lidské zdraví!

Zdraví prospěšné důsledky jízdy na kole

Jízda na kole se kladně odráží na tělesné zdatnosti mužů a žen, když představuje nejen vhodnou prevence proti obezitě, ale také vysokému krevnímu tlaku nebo nadměrnému množství inzulinu v krvi u mužů. O tělesné zdatnosti pravidelného cyklisty se dnes soudí, že je na úrovni o deset let mladšího člověka, jenž cyklistice neholduje. Podmínkou zdravotní prospěšnosti cyklistiky je ovšem kvalitní vybavení z prověřených obchodů, při jehož nákupu je možné využít třeba slevové kódy na Insportline.cz nebo slevový kód na D-Sport. Není se proto nutné bát toho, že nákup cyklistické výbavy dotyčného finančně zruinuje!

 

Jízda na kole je vhodnou alternativou k běhu

Zatímco běhání není pro každého, cyklistice se mohou věnovat i lidé, kteří při běhu trpí bolestmi kloubů. Při jízdě na kole totiž není zapojována celá váha těla, takže klouby nejsou tolik namáhány. Cyklistika bývá z tohoto důvodu řazena mezi aktivity s nízkou náročností. S pomocí kola se navíc lidé dostanou na čerstvý vzduch mimo město do přírody, přičemž již samotné „zelené“ prostředí působí kladně na psychický i fyzický stav člověka. Ideální je samozřejmě vyrazit do přírody na projížďku s přáteli, kteří nejen zpříjemní samotnou jízdu, ale mohou pomoci v případě nějakých nečekaných problémů.

 

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.