Cyklotúra kolem řeky Mur – 1.díl

Průběh trasy

Murau-Taufenbach-Judenburg

Charakteristika

Cyklotrasa vede převážně po cyklostezkách kolem řeky Mur. Jedná se o cyklostezku, která je značená R2.

 


Značení Murské cyklostezky 

Parametry trasy

Náročnost trasy: lehká

Délka trasy: 49 km

Zajímavosti na trase

Muray

Muray je jedno z nejkrásnějších štýrských městeček, které má také přezdívku „hlavní město dřeva“. Obec Muray stojí určité za zevrubnější prohlídku. Nádherný je zejména výhled od zámku na kopci, ke kterému vede staré zastřešené dřevěné schodiště, které začíná u katolického kostela, který je zasvěcen svatému Matoušovi. V gotickém kostele z 13. století jsou nejzajímavější velmi staré nástropní fresky, které jsou ze 70. let 14. století. Od zámku pak doporučuji sejít až k samotné řece Mur, kolem které stojí malebné venkovské domy. Hned za řekou se pak nachází úzkorozchodná trať s malou vlakovou zastávkou, za kterou je pak křížová cesta, která vede až ke kapli na kopec. Muray je nejenom městem dřeva, ale také piva. Pivo se zde vaří již od středověku. Místní pivo Murauer chutná velmi harmonicky a vyjímá se svou charakteristickou zlatožlutou barvou. Piva z pivovaru Murau jsou v současné době označována jako nejlepší piva v Rakousku.

 


Malebný Muray

Judenburg

Judenburg je další větší město na řece Mur. Žije zde asi 10 000 obyvatel a má zachovalé historické centrum. Za pozornost stojí zejména vysoká a statná městská věž, která stojí hned vedle hlavního katolického kostela. Věž byla postavena v 15. století a je přístupná široké veřejnosti. Městská věž dosahuje výšky 75 metrů a je vskutku nepřehlednutelnou dominantou hlavního náměstí. Vedle mohutné věže se pak můžete podívat do hlavního katolického kostela, který je pro změnu ze 16. století. V kostele si můžete prohlédnout těžkopádní barokní interiér, kterému dominuje gotická socha Madony s dítětem.

 


Městská věž v Judenburgu

Občerstvení

Občerstvit se můžete v kempu Camping 50 plus

Adresa této restaurace je:

Familie Pfandl
Fisching 9
8741 Weißkirchen

Cykloservisy

Na trase narazíte spíše na prodejny s jízdními koly, jedná taková je například v městečku Judenburg na ulici Burggasse 129.

Ubytování

Ubytovat se můžete v příjemném kempu Camping 50 plus ve Weißkirchenu

Adresa kempu je:

Familie Pfandl
Fisching 9
8741 Weißkirchen
https://www.camping50plus.at/de/index.asp
 

Kemp 50 plus 

 

Doporučené mapy

MURSKÁ CYKLOSTEZKA/MURRADWEG

Cykloturistická mapa v měřítku 1 : 125 000

 

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.