Cyklotúra Krems-Melk

Průběh trasy 

Krems-podél Dunaje-Melk

Charakteristika

Cyklotrasa z Kremže (německy Krems) do Melku vede po Podunajské cyklostezce, která je v Rakousku jedna z nejznámějších a nejnavštěvovanějších cyklostezek. Cyklostezka vede po obou stranách Dunaje a je zcela pohodová a nenáročná, takže se hodí pro všechny věkové kategorie.

Parametry trasy

Náročnost trasy: Lehká, jede se stále po rovince kolem Dunaje  

Délka trasy: 36 km

Zajímavosti na trase

Aggstein

V obci Aggstein se nachází zřícenina hradu, která se klene nad pravým břehem Dunaje. Zřícenina hradu se nachází na kopci, který měří zhruba 300 metrů. Hrad pochází z 12. století, kdy byl vybudován jako ochranný hrad. I když byl hrad postaven na vysoké skále, byl ve své historii celkem dvakrát dobyt. Hrad sice není celý pobořený, ale není ničím extra zajímavý. Nejzajímavější na tomto místě je spíše překrásná vyhlídka na okolní krajinu a velký úsek Dunaje.

Schönbühel an der Donau

Tato malá obec se nachází velmi blízko Melku. Při projížďce touto obcí si můžete povšimnout mohutného zámku, který stojí na samém okraji Dunaje. Zámek pochází již z 12. století a stojí 40 metrů nad úrovní řeky Dunaj. V současné době je zámek v soukromém vlastnictví, takže je veřejnosti nepřístupný, nicméně pro svou romantickou nádheru je vděčným objektem fotografů.

 


Romantický zámek nad Dunajem

Melk

Hlavní dominanta Melku je gigantický klášter, který stojí na vysoké žulové skále nad městem. Tento barokní klášter, který patří benediktinskému řádu, je jeden z nejnavštěvovanějších rakouských klášterů. V rozlehlém areálu kláštera můžete mimo jiné navštívit rozsáhlé klášterní muzeum, klášterní kostel a rozhlehlé zahrady. Vstupné bez průvodce činí 11 euro, s průvodcem pak 13 euro. Třešinkou na dortu je návštěva překrásného klášterního kostela, který je bohatě zdoben nádhernými malbami a freskami. Celý kostel je zaplněn červenou štukovou výzdobou s velkým množstvím zlatých ornamentů, takže interiér kostela je opravdu mistrovským dílem vrcholného baroka.

 


V pozadí klášter Melk

Občerstvení

Občerstvit se dá v příjemné restauraci Gasthof Stumpfer, který se nachází v obci Schönbühel an der Donau. Tato příjemná restaurace je součástí autokempu a stojí na Podunajské cyklotrase, takže restauraci nelze po cestě nikterak přehlédnout.

 


Vchod do kempu

Cykloservisy

Nejlepší cykloservis pak najdete v cílové stanici, tedy v Melku. Jedná se o servis s názvem Firma Hagebau Schuberth. Adresa tohoto servisu je 3390 MELK AN DER DONAU Fahrradreperatur: Firma Hagebau Schuberth, Spielberger Straße 25, Tel. +43(0)2752/506 49.

Ubytování

V Kremži a v Emmersdorfu u Melku jsou kvalitní kempy, kde lze pod stanem přenocovat. Kempy nejsou daleko od centra města, zde jsou veškeré kontakty na oba kempy:

ÖAMTC Donaupark Camping - Krems
Yachthafenstrasse 19, 3504 Krems-Stein, Österreich
E-Mail: donaucampingkrems@aon.at
www.donauparkcamping-krems.at/
Donaucamping
Emmersdorf 22
3644 Emmersdorf an der Donau
E-Mail: office@emmersdorf.at

Doporučené mapy

cyklomapa Donauradweg Wachau-Bratislava 1:100 t. Eurovelo 6

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.