Cyklotúra Linec-Pasov

Průběh trasy

Linec-St.Aegidi-Pasov

Charakteristika

Cyklotrasa Linec-Pasov vede výlučně po Dunajské cyklostezce, která se z velké části drží řeky Dunaj, jen tu a tam se od řeky trochu odkloníte, abyste se po pár kilometrech opět k Dunaji vrátili.

 


Na Dunajské cyklostezce je celá řada odpočívadel

Parametry trasy

Náročnost trasy: snadná

Délka trasy: 100 km

Zajímavosti na trase

Muzeum rybářství v Aschachu

V rakouské obci Aschach na Dunaji je zajímavé muzeum, které se věnuje zapomenutému řemeslu výroby lodí a bohaté tradici rybářství v hornorakouském regionu. Muzeum, které je přímo u Dunaje, přibližuje výrobu lodí prostřednictvím originálních exponátů, osobitých panelů a rozhovorů s pamětníky. Nechybí zde také modely dřevěných lodí, které byly v minulosti v Aschachu vyráběny. Muzeum rybářství rovněž mapuje historický vývoj tohoto odvětví. Návštěvník muzea se tak dozví nejrůznější techniky a metody rybolovu. Muzeum nadchne také děti, protože prostřednictvím názorných příkladů je zde přiblížen dynamický rozvoj rybářství na Dunaji. Výstava prezentuje celou řadu exemplářů preparovaných ryb i dalších živočichů, kteří mají svůj domov v Dunaji a jejím okolí.

 


Poslední loď, která zde byla v roce 1993-94 vyrobena

Pasov

Pasov je překrásné německé historické město, které leží v Dolním Bavorsku u hranic s Rakouskem. Má nádhernou polohu, protože městem protékají řeky Dunaj, Inn a Ilz. Cykloturista na dlouhé cestě nemá příliš času, aby každému městu věnoval patřičný čas, takže je rád, když na vlastní oči vidí ty nejdůležitější a nejkrásnější stavby města. Co se týče Pasova, tak určitě navštivte náměstí Rathausplatz, které leží na nábřeží Dunaje. Na tomto náměstí stojí od roku 1298 radnice, kterou si místní měšťané tvrdě vybojovali při revoltě proti vládnoucímu biskupovi. Budova velké radnice je okrášlena věží s hodinami, která je vysoká 38 metrů a pochází z konce 19. stol. Dalším tipem na pěknou podívanou je vyvýšené náměstí Domplatz, kde stojí ohromný a majestátní dóm sv. Štěpána. Je to nádherná a skvostná stavba, která je sídlem pasovských biskupů už od 8. století. Druhou církevní dominantou německého Pasova je neméně krásný jezuitský kostel sv. Michaela, který byl postaven na místě vyhořelého chrámu v roce 1677 a překvapí strohým interiérem.

 


V pozadí věž místní radnice a věže dómu sv. Štěpána

Občerstvení

Občerstvit se můžete ve restauraci Gasthaus Kellerwirt, kterou najdete v obci St.Aegidi.

Adresa restaurace je:

Gasthaus Kellerwirt, 7
St.Aegidi
 

Cykloservisy

Cykloservis s prodejnou najdete v cykloservisu s příslovečným názvem Fahrradklinik Passau v Pasově.

Adresa této prodejny a servisu je:

Fahrradklinik Passau
Matthias Drasch
Bräugasse 10
94032 Passau
http://www.fahrradklinik-passau.de/

Ubytování

Ubytovat se můžete v Camping Passau, který je situován v krásném prostředí u řeky Ilz. Recenzi kempu najdete zde. 

Adresa kempu je:

Camping Passau
Halser Str. 34
Passau
http://www.camping-passau.de/

Doporučené mapy

Automapa Horní Rakousko 1:150 000 freytag & berndt

 

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.