Cyklotúra Rust-Balf-Hegykö

Průběh trasy

Rust-Balf-Hegykö

Charakteristika

Cesta z Rustu do Hegykö vede po cyklostezce Eurovelo číslo 13.

Parametry trasy

Náročnost trasy: středně lehká

Délka trasy: 36 km

Zajímavosti na trase

Balf

Obec Balf je malou maďarskou obcí, která se nachází nedaleko hranic s Rakouskem. V obci Balf jsou především lázně, které mají léčivou vodu. Voda obsahuje síru a sůl. Voda se pije a má efektní dopad na zažívací problémy. Tato unikátní voda dále léčí pohybového ústrojí, choroby kloubů a problémy s páteří. Tyto malé lázně jsou ideální zejména pro ty, kteří vyhledávají krásnou přírodu a klid. Obec Balf leží daleko od rušných měst, takže si zde opravdu dokonale odpočinete. V lázních je příjemný park, který má velké množství velkých vzrostlých jehličnatých stromů. V parku je dostatek stínu, laviček, vodotrysků a romantických soch. Pokud se chcete dozvědět více informací o lázních Balf, navštivte webovou stránku SpaCities.com.

 


Místní lázeňský park

Hegykö

V obci Hegykö jsou pro změnu termální lázně, které se mohou pyšnit léčivou vodou, která má teplotu 55 stupňů Celsia. Tato léčivá voda tak blahodárně působí na kožní problémy a nemoci pohybového ústrojí. Pokud se na kole v této obci zastavíte přes noc, na druhý den se můžete v termálních lázní na chvíli vykoupat nebo zde strávit celý den. Brány lázní se každý den otevírají v devět hodin ráno. Celodenní vstupenka stojí pouze 5 euro, vstupenka do sauny pak 2,70 euro. V lázních je vám k dispozici hned sedm bazénů, přičemž hlavní bazén s léčivou vodou má 36 až 38 stupňů Celsia. Plovárna má pak 26 až 28 stupňů Celsia. Kromě koupání si v lázních můžete také objednat masáž, bahenní zábal, tejpování zad nebo lymfodrenáž. Pokud se chcete dozvědět více informací o lázních Hegykö, navštivte webovou stránku SpaCities.com.

 


Informace o lázních ve třech jazycích

Občerstvení

Občerstvit se můžete v Hegykö ve stylové restauraci Tornácos Pension and Restaurant, která se nachází na ulici

Hegykő, Kossuth Lajos utca 78.
info@tornacos.hu
http://www.tornacos.hu

  Cykloservisy

  Cykloservis s prodejnou najdete ve stylovém cykloservisu Johann Schneeberger, který se nachází v samotném historickém středu města Rust.

  Adresa této prodejny a servisu je:

  Johann Schneeberger
  E-Bike - & Fahrradverleih, sowie Reparatur
  Rathausplatz 157071 Rust
  Tel.: 02685 / 64 42 oder 0676 / 646 21 30
  www.fahrradverleih-rust.at

  Ubytování

  Ubytovat se můžete v kempu Sá-Ra Termál Camping, který se nachází v bezprostřední blízkosti místních lázní. Adresa kempu je:

  Hegykő, Fürdő utca 5.
  +36-99/540-220, +36-99/540-221
  info@saratermal.hu
  http://www.saratermal.hu
  47.6203042265, 16.7850436358

  Doporučené mapy

  Neusiedler See - mapa 1:50T Kompass 215/ Burgenland

  Turistická mapa okolí jezera Neusiedler See v měřítku 1:50 000

  Automapa: Maďarsko 1:400 000

  Průměrně: 9 (1 hlas)
  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.