Cyklotúra Tulln-Krems

Průběh trasy

Tulln- podél Dunaje-Krems

Charakteristika

Cyklotrasa z Tullnu do Kremže (německy Krems) vede po Podunajské cyklostezce, která je v Rakousku jedna z nejznámějších a nejnavštěvovanějších cyklostezek. Cyklostezka vede po obou stranách Dunaje a je zcela pohodová a nenáročná, takže se hodí pro všechny věkové kategorie.

Parametry trasy

Náročnost trasy: Lehká, jede se stále po rovince kolem Dunaje   

Délka trasy: 44 km

Zajímavosti na trase

Tulln

V samotném Tullnu je celá řad zajímavých míst a pěkných historických památek. Největší atrakce města je však osoba slavného rakouského malíře Egona Schieleho, který se roku 1890 v Tullnu narodil, takže zde má zajímavé muzeum. Kromě muzea můžete také navštívit rodný dům Egona Schieleho, který se nachází na místním vlakovém nádraží, protože otec malíře Schieleho byl přednostou stanice. Pro milovníky botaniky mohu pak vřele doporučit místní rozhlehlou botanickou zahradu, která je jedna z největších na území Rakouska. V areálu botanické zahrady je celkem šedesát druhů různých zahrad, takže zde můžete strávit i celé odpoledne.

 


Muzem Egona Schieleho

Zwentendorf

V této malé obci stojí za pozornost jaderná elektrárna, která nikdy nebyla zprovozněna. Rakušané o ní velmi často hovoří jako o pomníku jaderné energetiky v Rakousku. Jaderná elektrárna byla postavena v roce 1972, ale nikdy nebyla uvedena do provozu, protože referendum v roce 1978 se vyslovilo proti spuštění této jaderné elektrárny.

 


Nefunkční jaderná elektrárna

Kremže (Krems)

Další významné památky si můžete prohlédnout v Kremži. Zde stojí za pozornost především sakrální architektura. Mezi nejkrásnější místní kostely lze jednoznačně zařadit Pfarrkirche, což je původně pozdně románská stavba, která v 17. století prošla velmi rozsáhlou rekonstrukcí. Uvnitř kostela pak převládá bohatá barokní výzdoba. Další impozantní kostel je Piaristenkirche, který se může pochlubit skvostnou hvězdicovou klenbou. V okolí Kremže jsou malebné vinice, takže nikoho nepřekvapí, že ve městě sídlí zajímavé Weinstadt Museum, které je umístěno ve stylových prostorách bývalého dominikánského kláštera, který pochází ze 13. století.

 


Kostel Pfarrkirche

Občerstvení

Občerstvit se dá v příjemné restauraci Bärndorferhütte, která se nachází před velkou elektrárnou u obce Zwentendorf. Restaurace má krásnou předzahrádku, takže lze u kávy posedět venku a dívat se na překrásný Dunaj. Kolem restaurace je hodně prolézaček pro děti, takže vaše ratolesti se zde rovněž velmi dobře zabaví.

 


Příjemná hospůdka před jadernou elektrárnou 

Cykloservisy

Nejlepší cykloservis pak najdete v cílové stanici, tedy v Kremži. Jedná se o servis s názvem Rund um's Rad. Adresa této prodejny a servisu je Rund um's Rad Andreas Geyer 3504 Krems/Stein, Steiner Landstr. 103 www.rundumsrad.at

Ubytování

V Tullnu i v Kremži jsou kvalitní kempy, kde lze pod stanem přenocovat. Kempy nejsou daleko od centra města, zde jsou veškeré kontakty na oba kempy:

DONAUPARK CAMPING TULLN

Donaulände 76, 3430 Tulln an der Donau
camptulln@oeamtc.at
www.campingtulln.at

Podrobnou recenzi na kemp v Tullnu najdete v sekci Info a recenze kempů

ÖAMTC Donaupark Camping - Krems

  Yachthafenstrasse 19, 3504 Krems-Stein, Österreich
  E-Mail: donaucampingkrems@aon.at 
  www.donauparkcamping-krems.at/
  Recenzi kempu v obci Krems najdete zde

  Doporučené mapy

  cyklomapa Donauradweg Wachau-Bratislava 1:100 t. Eurovelo 6

   

  Zatím žádné hodnocení
  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.